MODERNÍ BYDLENÍ NA HANÉ

Na začátku přišli klienti s vizí modernějšího typu objektu, a to i s ohledem na to, že okolní zástavba je různorodá s častým výskytem dvoupodlažních domů s plochou střechou. Koncept byl jasný – klasická „hmotovačka“ s ideálním umístěním sever –přístup, jih – zahrada.

Klasická kostka byla doplněna vytažením další hmoty ve tvaru obráceného L, která je zvýrazněna i kontrastní šedou barvou. Doplňujícími prvky jsou pak obklady z umělé břidlice, které vyplňují pilíře mezi okny nebo dveřmi.

Dispozice je založena na jednoduchosti. Maximálně úsporná komunikační zóna se schodištěm je situována ve středu domu, odkud je vstup do jednotlivých místností. Představu maximálního využití prezentuje malá technická místnost – sice to dalo instalatérům hodně práce, ale nakonec své místo našla kompaktní jednotka, rozvaděč i komponenty pro FV. V prvním podlaží je situováno zádveří, předsíň, technická místnost, koupelna, samostatné WC, hala, pracovna a obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyní. V patře je další samostatné WC, koupelna, šatna, ložnice a 2 obytné pokoje. V rámci technického zázemí je pak garáž a krytá terasa.

Hmotovačka = je v Astingu výraz pro dva kvádry, kdy je vyšší hmota s vytápěnou částí obepnuta nižší hmotou, která slouží jako technické zázemí (garáž, závětří, terasa…)

kraj: olomoucký

dotace NZÚ: ano – B.2

zastavěná plocha RD: 97,47 m2

užitná plocha RD: 192,77 m2

dispozice: 5 + kk

konstrukční systém a izolace:

  1. obvodové stěny – ze systému polystyrenového ztraceného bednění Maxplus (EPS Neopor + železobetonové jádro),
  2. stropní konstrukce – monolitická železobetonová deska,
  3. střešní konstrukce – monolitická železobetonová deska s jednoplášťovou plochou střechou a kačírkem (zateplení EPS, krytina mPVC folie)
  4. výplně otvorů -kompozitní s izolačním trojsklem

měrná potřeba tepla na vytápění dle PHPP: 15 kWh/m2a

měrná potřeba tepla na vytápění dle TNI: 12 kWh/m2a

zdroj energie: elektřina ze sítě, fotovoltaický systém

vytápěcí systém: elektrické topení – rohože, žebříky

větrání: řízené – rekuperace

fáze: dokončeno

výstavba: dodavatelsky

účast Asting: studie, projekt, autorský a technický dozor